ترفندهای دکوراسیون برای آشپزخانه‌های کوچک

ترفندهای دکوراسیون برای آشپزخانه‌های کوچک

فضای باز

با کانتر اپن آشپزخانه ضلع را به نشیمن باز بگذارید. در واقع با این کار باعث می شوید آشپزخانه از حالت محبوس خود درآمده و کمی دلبازتر به نظر بیاید.

رنگ

در انتخاب رنگ عناصر آشپزخانه و کفپوش ها دقت کنید. رنگ‌های تیره و مات فضا را تاریک و دلگیر  و بلعکس رنگ های روشن و براق، نور را منعکس کرده و فضا را دلبازتر نشان می‌دهند.  رنگ‌های سیاه و سفید متضاد و یک محور هنری منحصر به فرد، ظاهر مدرن را به دست می‌آورد.

مثلث کار

موقعیت قرارگیری اجاق گاز، سینک و یخچال نسبت به یکدیگر را مثلث کار گویند. هیچ عملکردی مثل میز غذاخوری یا غیره نباید در کاربرد آن تداخل ایجاد کند.

طراحی کابینت آشپزخانه

در فضاهای کوچک تعداد کابینت های‌تان زیاد نیست اما می‌توانید از فضای زیر سقف استفاده کرده یا از کابینت‌های سوپر استفاده کنید. می‌توانید از پک‌بوردها استفاده کنید و قفسه های مخصوص ظروف را آویزان کنید. یک نوار ساده با چند قلاب می‌تواند ابزارهایی را با یک حلقه یا سوراخ در آنها نگه دارد. سبد هایی وجود دارد که برای نگه داشتن وسایل کوچکتر روی قفسه می‌باشد.

چیدمان عمودی

در یک آشپزخانه کوچک بهتر است از فضاهای عمودی بهره بگیرید. سطوح کانتر را تنها در حدی در نظر بگیرید که کار شما را راه بیندازند و بقیه ی قسمت ها را به کابینت های سوپری و قفسه های عمودی اختصاص دهید. این چیدمان چشم به طرف بالا حرکت کرده و کوچک بودن فضا چندان احساس نشود. میله ای را نصب کرده و قلاب های سیمی را برای روشی آسان برای آویز کردن ظروف خریداری کنید

نور طبیعی

استفاده از نور طبیعی و مناسب است. نور زیاد می تواند فضا را بزرگ جلوه دهد.

شلوغی ممنوع

فضای شلوغ، حتی اگر بزرگ هم باشد، کوچک و دلگیر به نظر می رسد. همیشه سطح کانترها را خالی و مرتب نگه دارید و وسایل را داخل قفسه ها جای دهید.

تزئینات

سقف شما بوم خالی مناسبی است تا بتوانید از آشپزخانه خود به شکلی با کاشی های سقفی تزئینی استفاده کنید. گیاهان یک روش عالی برای تزئین از آنجا که در همه ابعاد موجود هستند.

اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

شاید دوست داشته باشید !

فهرست
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...